Užívej každého dne, nikdy nevíš co bude zítra...

Chirurgové

15. září 2007 v 19:33 | vaše majdule |  Članky mix!!!!!!
Nepřímá válka mezi Primou a Novou začíná hořet i na další frontě. Zatímco Nova minulý týden ohlásila zakoupení úspěšného a dobrého seriálu z lékařského prostředí Dr. House, Prima dnes večer začíná vysílat konkurenční hitovku Grey´s Anatomy - Chirurgové. Vyhradila jí ale poněkud nevděčný čas a dávat ji bude jen jednou týdně.

Kdo je Meredith?

Meredith je asistentka prvního ročníku v nemocnici Grace v Seatlu, na nejobtížnější chirurgické stáži západně od Harvardu. Ještě včera patřila s dalšími asistenty prvního ročníku Cristinou Yang, Izzie Stevens, Georgem O'Malley a Alexem Karevem mezi studenty. Dnes už jsou z nich doktoři ve světě, kde mohou jejich znalosti a schopnosti znamenat pro jiné život nebo smrt. Všichni se přitom snaží vypořádat se zdary a nezdary svých osobních životů.
Meredithina matka Cristina, uznávaná chiruržka, se potýká s tragickou chorobou. Rozporuplná Cristina je zase soutěživá a cílevědomá a odmítá jakoukoliv pomoc, jen aby vše dokázala sama. Isobel "Izzie" Stevens je dívka z malého města, která vyrostla ve špíně a chudobě. Navzdory tomu, že si na svou kariéru lékařky vydělává jako modelka, se stále potýká s nízkým sebevědomím. George O'Malley je milý, ale nejistý chlapec, který vždy dokáže udělat nebo říct něco špatného ve špatnou chvíli. Přestože ho ženy přitahují, stále se k němu chovají, jako by byl "pouze jednou z nich". A Alex Karev, stážista, kterého ostatní stážisté nenávidí, zakrývá své dělnické kořeny arogancí a ambicemi.

Chirurgové nejsou jen o studentech

Stážisté jsou vedeni týmem doktorů, kteří jsou rozhodnuti udělat z nich za každou cenu zručné chirurgy: Miranda Bailey, zodpovědná za jejich výcvik, je tak přísná, že dostala přezdívku "Nacistka" (a a její představitelka Chandra Wilson byla za tuto roli letos nominovaná na EMMY). Flirtující Derek Shepherd je velmi schopný chirurg, který sdílí zakázanou, ale nepopiratelnou sexuální touhu s Meredith. Arogance Prestona Burkeho je téměř úměrná jeho schopnosti zacházet se skalpelem. Na všechny pak dohlíží Dr. Richard Webber, otcovský přednosta chirurgie Seattle Grace, který nestrpí žádné nesmysly.
"Grey´s Anatomy" se zaměřuje na mladé lidi, kteří usilují o to být doktory, a na doktory, kteří usilují zůstat lidmi. Je to drama lékařského výcviku smíchaného se zábavnými, sexy a bolestnými životy stážistů, kteří teprve zjišťují, že ani medicína ani vztahy nemohou být definovány černobíle. Opravdový život přichází v odstínech šedé.
Seriál Chirurgové bude Prima TV vysílat od pondělí 18. září ve 22:10 hodin, pravidelně jednou týdně v tento den a čas. Pokud máte rádi příběhy z lékařského prostředí, nenechte si ho i přes pokročilou dobu ujít, protože patří k tomu nejlepšímu na trhu. Letos si Chirurgové vysloužili nominaci na nejlepší dramatický seriál a rovnou dvě jejich epizody byly nominovány na nejlepší scénář. Lepší doporučení už v televizní branži mít nemůžete.
Meredith Grey
Derek Shepherd
Richard Webber
George O'Malley
Christina Yang
Isobel Stevens(Izzie)
Miranda Bailey
Preston Burke
Alex Karev
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama