Užívej každého dne, nikdy nevíš co bude zítra...

Zajimavosti ze serialu

7. srpna 2007 v 20:41 | vaše magda |  Ztraceni
První sezóna pokrývá 40 dní přeživších na ostrově, každá epizoda tak pokryje zhruba 48 hodin - kromě pilotu, ten se odehrává zhruba v rozmezí jednoho dne. Reference na 40 dní v Bibli je čistě náhodná.
Mnoho lidí, kteří se podíleli na scénáři, mají vysokoškolské vzdělání v psychologii. O to, kdo bude psát pozadí jednotlivých hlavních postav se losovalo tak, že scénáristi tahali jména postav z klobouku.
Jméno letecké společnosti je OCEANIC. Stejná fiktivní aerolinka se objeví také v jedné epizodě seriálu JAG a v akčním filmu Boeing 747 v ohrožení (Executive Decision).
Postava Jacka se měla původně objevit jen v první epizodě a na jejím konci zemřít. Když se producent J.J. Abrams rozhodl změnit ji na stálou hlavní, původně plánovaný herec Michael Keaton jí odmítl a jeho roli získal Matthew Fox.
Těhotná Claire (Emilie de Ravin) měla být původně jen vedlejší postavou, která se objeví v několika málo dílech, ale poté, co se ABC rozhodla v seriálu pokračovat, stala se postavou hlavní.
Na konci každé epizody se objevuje poděkování lidem z Havaje a jejich "duchu Aloha".
John Locke získal jméno po stejnojmenném anglickém mysliteli, který se zabýval politikou a filozofií. Napsal úvahu "Two Treatises of Goverment" (Dvě pojednání o vládě), kde zpochybňoval vládu jednoho člověka, panovníka, nad celou společností. Také věřil v to, že dříve neorganizovaná společnost dávala přednost klidnému životu v míru před vzájemnými válkami.
Yun-Jin Kim (Sun) se původně hlásila na roli Kate. Nezískala jí, ale tvůrcům se natolik zalíbila, že do scénáře připsali ještě dvě nové postavy - korejský pár.
Tetování na Charlieho levém rameni je "Living is easy with eyes closed" (Je snadné žít s očima zavřenýma) a jedná se o část text z písničky "Strawberry Fields Forever" od skupiny Beatles.
Kulisy jeskyně s pramenem a malým vodopádem jsou vyrobeny z gumy, to proto, aby nebylo slyšet ozvěny kroků pohybujících se herců a členů štábu. Celá jeskyně stojí v bývalé továrně firmy Xerox.
Jin, který byl v jedné z prvních epizod upoután želízky k troskám, se jedné části želízek nezbavil až do poloviny 2. série.
Charlie Pace měl být původně přibližně 45letý otřískaný rocker, když ale producenti viděli zkoušky Dominica Monaghana, přepsali postavu do mladších let.
Emille de Ravin (Claire) si zahrála těhotnou dívku už v seriálu "Roswell".
Jorge Garcia (Hurley) byl první ze všech hlavních herců, kdo byl obsazen do seriálu. Některé zdroje však uvádějí, že jako první svou roli získal Ian Sommerhalder (Boone).
Jorge Garcia zmeškal kvůli natáčení jedné z epizod svatbu své sestry.
Vincent, pes, je ve skutečně fena jménem Madison.
Symbol, který nosí Claire na řetízku na krku, je japonský znak a znamená "Láska".
Ian Sommerhalder (Boone) a Maggie Grace (Shannon) představují v seriálu nevlastní dvojici sourozenců, která se spolu na čas milostně zaplete. Ve skutečnosti spolu herci od natáčení chodí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama