Užívej každého dne, nikdy nevíš co bude zítra...

Matthew Fox -info

7. srpna 2007 v 20:47 | vaše magda |  Ztraceni
Jack Shephard
Herec: Matthew Fox
Kde bydlel: Boston, USA
Co dělal dříve: Chirurga v nemocnici Svatého Šebestiána
Co dělal v letadle: Vracel se s tělem otce, který zemřel v Austrálii
Kde seděl: 23A/23C
Kam patří: skupina z přední části
Na ostrově bydlí: v jeskyni
Jack Shephard
Matthew Fox (datum a místo narození: 14.7.1966, Crowheart, Wyoming, USA)
Narodil se 16. dubna 1977 na farmě ve Wyomingu. Jeho rodiče pěstovali ječmen na výrobu piva a chovali koně, a tak se na svět podíval poprvé z koňského sedla už v šesti letech. Po střední škole vystudoval na univerzitě ekonomii a snil o tom, že bude pracovat na Wall Street. Jenže pak ho matka jaho tehdejší přítelkyně, která byla modelingovou agentkou, přemluvila, aby zkusil štěstí jako model. A z přehlídkového mola bylo jen pár kroků k natáčení reklam a k seriálovým rolím. Matthew ovšem nic neponechal náhodě a svoje vzdělání doplnil dvouletým studiem herectví.
V druhé polovině devadesátých let si zahrál v seriálu Party of five jednoho z pětice ústředních sourozenců - Charlieho, což mu roku 1996 vyneslo zařazení do seznamu padesáti nejkrásnějších lidí světa. Když s natáčením skončil, demonstrativně si oholil hlavu. "Bylo to úžasně osvobuzjící," prohlásil poté.
Se svou manželkou Margherite se seznámil, když jí bylo pouhých devatenáct let. V době, kdy to s jeho hereckou kariérou nebylo dvakrát slavné, pracovala jako manažerka kavárny a podporovala ho. Vzali se roku 1991 a dnes spolu mají dvě děti - dceru Kyle a syna Byrona. Po natočení prvních třinácti dílů seriálu Ztraceni se rodinka přestěhovala na Havaj. Když se Kyle poprvé dozvěděla o plánovaném stěhování, rozplakala se prý radostí.
"Diváci po shlédnutí jedné epizody nemůžou ani v nejmenším tušit , co se stane v té další. A proto se jí nemůžou dočkat," popsal Matthew tajemství úspěšnosti seriálu Ztraceni. Původně se ucházel o roli Sawyera, ale tvůrci seriálu v něm nakonec odhalili ideálního představitele jiné postavy - lekaře Jacka. Matthew v seriálu nejen hraje, ale taky pořizoval spousty reportážních fotek z natáčení. Kromě toho se stal jeho dům poblíž místa natáčení útočištěm pro všechny herce seriálu, kteří se každou neděli u něj scházeli a společně se dívali na natočené díly
Filmografie:
1992 - "Freshman Dorm"
1993 - If I Die Efore I Wake
1994 - "Party of Five"
1999 - "Behind the Mask"
2002 - "Haunted"
2004 - "Ztraceni"
Dabing: David Novotný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama