Užívej každého dne, nikdy nevíš co bude zítra...

Josh Holloway -info

7. srpna 2007 v 20:48 | vaše magda |  Ztraceni
James "Sawyer" Ford
Herec: Josh Holloway
Kde bydlel: Knoxville, Austrálie
Co dělal dříve: Univerzální podfukář
Co dělal v letadle: Po sérii překročení zákona byl oficiálně vyhoštěn z Austrálie
Kam patří: skupina z přední části
Na ostrově bydlí: na pláži
James „Sawyer“ Ford
Josh Holloway (datum a místo narození: 20.7.1969, Kalifornie, USA)
Narodil se 20. července 1969 v americké Kalifornii, ale brzy po jeho narození se celá rodina přestěhovala do Georgie. Josh tvrdil, že chce být hercem, už od svých tří let. Jeho první práce ovšem nebyla příliš prestižní - sbíral mrtvá kuřata na farmě. Poté se, stejně jako spousta jeho kolegů ze seriálu Ztraceni, věnoval modelingu, díky čemuž procestoval celou Evropu i Severní Ameriku. Nakonec ho ulovil herecký agent a Josh se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí u filmu.
Začátky měl opravdu těžké. Nabídky na roli dostával jen jednou dvakrát za rok. "Můj problém spočívá v tom, že ve mně režiséři vidí buď hlavní postavu, nebo mě nechtějí obsadit vůbec," postěžoval si tenkrát na nedostatek zájmu o svou osobu. Zpočátku byl obsazován jen do epizodních rolí v televizních filmech nebo seriálech (např. Walker Texas Ranger).
Od té doby, co hraje v seriálu Ztraceni postavu Sawyera, se ale časy změnily. Herec, který se dostal na seznam padesáti nejkrásnějších lidí světa, má spoustu fanynek, ale tvrdí, že toho nikterak nezneužívá. "Sice se dívám kolem sebe, ale s úctou a bez postranních myšlenek. Ovšem kdybych byl svobodný, měl bych jednu holku na praní prádla, jinou na holení, další, aby mi nosila koktejl, a další na to, aby za mnou chodila do karavanu," prohlásil jednou sebevědomě. V seriálu uplatnil nejen svůj jižanský přízvuk, ale i dlouhou hřívu, ačkoli o sobě tvrdí, že právě tyhle dvě věci sám na sobě nesnáší.
V jednom televizním rozhovoru poznamenal, že největším vynálezem lidstva byl podle něj destilovaný alkohol. Ostatně on sám je i známým milovníkem piva. "Mám i temné stránky, ale narozdíl od jiných umělců u mě nepřevládají," říká s nadsázkou. Co se týče koníčků, buď křižuje silnice na motorce, zasněžené svahy na snowboardu, nebo moře na jachtě.
3 drby o Joshovi Hollowayovi
1. Jeho rodina (Josh má tři bratry) má holandsko-skotské kořeny.
2. Mezi Joshova oblíbená jídla patří smažené kuře a čokoládový koláč.
3. Před rokem byl s manželkou oloupen ve vlastním domě na havajském ostrově Oahu. Lupič vzal nejen jejich kreditní karty, ale navíc odjel v Joshově mercedesu. manželé byli v šoku, ale naštěstí neutrpěli žádné zranění.
Filmografie:
2001 - Cold Heart
2002 - Mi Amigo
2002 - Sabretooth
2003 - Dr.Benny
2004 - "Ztraceni"
Dabing: Zdeněk Podhůrský
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šmoulinka šmoulinka | 8. srpna 2007 v 10:24 | Reagovat

oooooooooooo magda se nám zamilovala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama