Užívej každého dne, nikdy nevíš co bude zítra...

Dominic Monaghan -info

7. srpna 2007 v 20:46 | vaše magda |  Ztraceni
Charlie Pace
Herec: Dominic Monaghan
Kde bydlel: Manchester, Velká Británie
Co dělal v letadle: V Austrálii byl přesvědčit svého bratra, aby se jejich hudební skupina dala zase dohromady
Kde seděl: 29C
Kam patří: skupina z přední části
Na ostrově bydlí: v jeskyni
Charlie Pace
Dominic Monaghan (datum a místo narození: 8.12.1976, Berlín, Německo)
"V hloubi duše jsem chtěl být vždycky hercem . Byl jsem sice dobrý v literatuře, ve fotbalu i v zeměpise, ale nic z toho nebyla doopravdy moje parketa," vzpomíná na své dětství herec, který se narodil 8. ledna 1976 v Berlíně. Na vysoké škole vystudoval zeměpis a literaturu, ale kromě toho od svých šesti let zbožňoval filmy. Když tedy dostal šanci zahrát si v komediálním seriálu Hetty Wainthropp Investigates, s radostí nabídku přijal.
Knihu Pán Prstenů mu jeho otec věnoval, když mu bylo pouhých patnáct. "Dávám ti na její přečtění šest měsíců," prohlásil prý tehdy. Dominic ji stihnul přelouskat za pouhé dva měsíce, jako by tušil, že mu jednou přinese slávu. Ve svých jednadvaceti totiž dostal roli hobita Smíška ve slavné filmové adaptaci tohoto románu režiséra Petera Jacksona, což mu zajistilo místo na výsluní. Protože je literárně nadaný, dokonce se podílel i na scénáři. "Mám rád davy vřískající nadšením. Mám totiž slabost pro ženy, a tak mě fascinuje, když se ke mně hrnou, aniž bych pro to musel cokoli udělat," směje se.
"Jednou mi jedna dívka zlomila srdce a od té doby to ovlivnilo můj přístup ke vztahům. To už je ale riziko podnikání. Jak jednou vstoupíte na masný trh, je velice pravděpodobné, že se dříve či později nakazíte nemocí šílených krav," řekl jednou o svém milostném životě. Svou osudovou lásku nakonec potkal právě při natáčení seriálu Ztraceni. Je totiž zasnoubený z s představitelkou Kate - s níž ho pojí řada zájmů. Stejně jako ona miluje přírodu - dokonce si koupil v Indii část pralesa jenom proto, aby ho uchránil před kácením. Sdílí i její vášeň pro sport. Surfování prý miluje dokonce natolik, že si kvůli němu pořídil dům v Los Angeles pár minut od pláže.
3 drby o Dominicu Monaghanovi
1. Je vášnivým fanouškem videoher a občas pořádá doma večírky, jejichž hlavní náplní je právě hraní.
2. Trpěl chronickým strachem z výšek, kterého se zbavil tak, že si spolu s Orlandem Bloomem skočil bungee jumping.
Původně se v seriálu Ztraceni ucházel o roli podvodníka Sawyera, ale nakonec se ukázal být vhodnějším adeptem na úlohu Charlieho. Kvůli němu byla tato postava výrazně "omlazena" - původně to měl být starší rocker, jehož sláva je už na ústupu.
Filmografie:
1996 - "Hetty Wainthropp Investigates"
1997 - Hostile Waters
2000 - "Monsignor Renard"
2001 - Lord of the Rings: Fellowship of the Ring (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
2002 - Lord of the Rings: The Two Towers (Pán prstenů: Dvě věže)
2003 - Lord of the Rings: Return of the King (Pán prstenů: Návrat krále)
Dabing: Jan Maxián
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama